Zwierzęta Mocy – Armia Potępionych

KARTY MOCY UŻYWANE PRZEZ ERIKĘ

 

Bocian – zwiastun narodzin, szczęścia i bogactwa oraz równowagi yin-yang, zapowiada podróże zarówno te realne, jak i astralne, to także bezpłodność twórcza, ignorancja i zaniedbanie talentów

Czarna pantera – oznacza energię kobiecą i ochronę oraz brak ograniczeń przy sięganiu po władzę

Delfin – przyjaźń, miłość, opieka i bezpieczeństwo, a także krytycyzm i naiwność

Jaskółka – jest symbolem niespodziewanych zmian jednocześnie tych dobrych i tych złych

Kameleon – to, co jest na zewnątrz, jest bardzo złudne i zmienne. Złudzenie może pomóc lub sprowadzić na manowce

Koń – symbol wytrwałości, siły i pomocy w rozwijaniu zdolności, a jednocześnie narowistość i brak podporządkowania się

Kos – nieustraszoność i wyrażanie siebie poprzez głos, obrona z użyciem głosu, jak również nadmierna arogancja

Kot – indywidualizm, wolność i niezależność i jednocześnie ostrzeżenie przed manipulacją i podstępem

Kotwica – dla Eriki to symbol Sebastiana – dom, bezpieczeństwo, radość, miłość

Krokodyl – pomaga odkryć niebezpieczeństwo i oszustwo

Kruk – zwiastun zarówno wiernych i oddanych osób, jak i fałszywych oraz nieszczerych przyjaciół

Lew – braterstwo, głębokie więzi rodzinne, siła, władza, dominacja, pomaga zmobilizować naszą wewnętrzną moc oraz obdarza nas odwagą do nowych działań. To także rozpusta, samowola, problemy z autorytetami, porywczość, lenistwo, chęć błyszczenia

Lis – przynosi nie tylko odpowiedzi i rozwiązania, ale też ostrzega przed manipulacją

Orzeł – uzdrowienie zbolałej duszy i odnalezienie swojej życiowej ścieżki oraz ciągoty do czarnej magii

Owca – wewnętrzny spokój, ufność w przyszłość, pełne oddanie oraz naiwność, nadmierna ufność

Paw – zapowiada lekcje zarówno dobre, jak i trudne, miłości, honoru i uczciwości

Pies – symbol ochrony i wierności rodzinie, bezinteresownej przyjaźni i wsparcia oraz ostrzega przed kradzieżą energii

Puchacz – to łącznik pomiędzy mrokiem i światłem

Puma – zaufanie do siebie, równoważenie mocy oraz walka z poczuciem winy

Rekin – symbol strażnika, obrońcy i opiekuna, a także nagłego ataku, pochodzącego z najmniej oczekiwanego miejsca/osoby

Sęp – zwiastun nie tylko śmierci, ale i odrodzenia, przynosi oczyszczenie

Skorpion – zwiastun fałszywych przyjaciół, walki, negatywnej energii, nieoczekiwanego ataku jadem, a także umiejętnego odbicia ataku

Słoń – symbol cierpliwości i eliminacji przeszkód i barier, a także lenistwo, ociężałość i lęki przed zmianami

Słowik – symbol budzącej się nadziei i białej magii, a także trzymania się złudzeń i niedostrzegania prawdy

Sowa – mądrość, spokój i rozwaga, ale również ciągoty do ciemności/trudnych ludzi

Wąż – zwiastuje śmierć, zazdrość i zdradę, jest też symbolem połączenia duchowego i energii życiowej

Wilk – lojalność wobec przyjaciół, głębokie więzi z rodziną, ale też samotność i niezależność

Wrony – symbol nie tylko nieprawdziwych plotek i gadulstwa, ale też przyjaźni zbudowanej na mocnych fundamentach

ZWIERZĘTA MOCY jako PATRONI

Bastion
Osoby obdarzone mocą lwa mają wzmocnioną pewność siebie i nie cofną się przed żadnym powierzonym zadaniem. Są odważne i niezależne. Podążają swoją ścieżką życia. Nie da się nimi manipulować ani sterować. Pomimo nieugiętości w dążeniu do realizacji celów są też opanowani i powściągliwi. Przejmują pełną odpowiedzialność za siebie i swoich bliskich. W obronie terytorium i stada lew nie zawaha się przez niczym, ale rzadko działa pochopnie. Jest genialnym obserwatorem i strategiem. Potrafi być też bezwzględny i nieprzejednany.

Erika
Koń
stanowi idealną równowagą żywiołów. Łączył w sobie płodną moc ziemi, z energią ognia, mądrością wiatru i życiodajną siłą wody. Jest przewodnikiem do świata Duchów, posłańcem i tłumaczem, a jednocześnie to symbol wolności, szlachetności, siły, piękna, wytrzymałości, wierności i swobody. Pomimo z pozoru płochliwej natury, koń jest zwierzęciem nieustraszonym, broniącym swojego stada do ostatniego tchnienia.
Koń jest przewodnikiem duchowym oraz patronem podróży, także podróży astralnych. Kiedy wchodzimy w stan wizyjny i chcemy się jak najszybciej przenieść do wyższego stanu świadomości, koń może nam pomóc zrobić to błyskawicznie. Koń niesie ze sobą wiedzę i mądrość żywiołów, prowadzi i uskrzydla nasze dusze, jest sprzymierzeńcem w drodze naszego rozwoju, i wiernym sojusznikiem w walce po stronie Światła.

Tiger
Tygrys
jako zwierzę mocy reprezentuje witalność, zdrowie i siłę fizyczną. Jednak jego podstawowym znaczeniem jest siła osobista. Czasem ukazuje się ukradkiem, aby uświadomić nam, że pokonujemy przeszkody i uczymy się, jak mamy sobie radzić z silnymi emocjami. Chwali nas za siłę, za pokonanie wewnętrznych blokad, które kiedyś wydawały się nieprzyjazne i groźne. Jako pomocnik, wskazuje na ostatnie wydarzenia, które skłoniły nas do determinacji i odwagi.
Aby w pełni zrozumieć przesłanie, jakie przynosi tygrys, należy zwrócić uwagę na zachowanie jakim się odznacza, jak i uczucia jakie nam towarzyszą podczas spotkania z nim. Jeżeli atmosfera wizyty ma charakter pozytywny, zwierzę próbuje przypomnieć nam o naszej mocy oraz zdolności do pokonywania przeszkód. Jeśli jednak spotkanie wywołuje strach czy dezorientacje, należy zwrócić uwagę na doświadczenia związane z seksualnością. Warto wtedy spojrzeć na swoje emocje i zmysłowe napięcie. Być może apetyt seksualny wymyka się spod kontroli. Ponadto może dać nam sygnał, że znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia lub przyjaźnimy się z osobą, która chce nam zaszkodzić. Siła jaką odznacza się tygrys może połączyć się z naszym apetytem na życie lub zmysłowością.

Lucy
Motyl niesie ze sobą proces transformacji. Larwa przygotowuje się do życia będąc chronioną w swym kokonie. Kształtuje wtedy swoje cechy i siłę, aby poprzez przemianę z poczwarki w motyla nieść ze sobą radość i spełnienie. Osoby, którym przewodniczy motyl, są gotowe na zmiany. To symbol odwagi, bo wyjście ze swojego bezpiecznego kokonu wymaga ogromnej siły i determinacji. Czasami osoby te wolą chować się przed światem, uciekając przed bólem i zawodem, jaki przeżyły. Jednak motyl w końcu zmusi ich do konfrontacji z rzeczywistością. Wtedy osoby te odkryją w sobie nowe pokłady mocy. 

Sharp
Niedźwiedź
jest jednym z najodważniejszych stworzeń, jakie aktualnie stąpa po naszej planecie. W królestwie zwierząt mocy to symbol siły i uziemienia. Czczony od wieków przez ludzkość inspirował, dodawał odwagi oraz pomagał w przeciwnościach losu. Przychodząc do nas zapewnia nam stabilną postawę, jak i siłę, gdy czujemy się zmęczeni i słabi. Dzięki niezwykłej zimowej hibernacji, stworzenie to stało się symbolem odpoczynku, ciszy, relaksu i prywatności, szczególnie w czasie, w którym społeczeństwo jest bardzo zapracowane.
Osoby posiadające totem niedźwiedzia są nieustraszone i pewne siebie. Będący u boku niedźwiedź dodaje im odwagi i wiary w siebie. Dodatkowo, pomaga w obronie własnej. Niedźwiedzi totem zapewnia również naturalny hart ducha, pewność i predyspozycje do pełnienia ról przywódczych. Oznacza to jednak, że osoby takie muszą same dbać o siebie, oraz powinny brać odpowiedzialność za rodzinę i przyjaciół.

Swallow
Osoba, której patronuje jaskółka, bardzo wysoko ceni sobie rodzinę i dom. Jej moc polega na wspomaganiu i budowaniu szczęścia w związkach i relacjach. To także symbol zmian, przekraczania barier, otwierania się na nowe i poczucie wolności. Ten magiczny ptak sprawia, że odchodzi to co stare i pojawia się miejsce na nowe. Jaskółki pokazują, że to co ma nadejść jest nieuniknione i trzeba puścić więzy przeszłości.

Rhonda (dwa totemy)
Osoby, którym przewodzi czarna pantera muszą zmierzyć się ze swoim mrokiem. Ten kot ostrzega przez patrzeniem na życie tylko poprzez pryzmat bieli i czerni. To zwierzę, które wyłania na światło dzienne ludzkie lęki, obawy i ograniczenia. Zmusza do stawienia czoła cieniom kłębiącym się w duszy. Czarna pantera kocha bezwarunkowo i bardzo intensywnie, co czasami może okazać się męczące, a nawet przejść w swego rodzaju obsesję. Nie zawaha się przed niczym w obronie rodziny. Kiedy ktoś stanowi zagrożenie – zabija bez skrupułów.
Kameleon jest doskonałym obserwatorem. Zmieniając swoją barwę dostosowuje się do środowiska, w którym przebywa i cierpliwie przygląda się terytorium. Pomimo tego, że wtapia się w otoczenie zawsze pozostaje sobą. Niestety potrafi też oszukiwać nasze oko. Pokazuje, że to co zewnętrzne może być fałszywe, złudne i zmienne

FastPat
Kruk
jest przewodnikiem i duchem opiekuńczym w drodze pomiędzy światłem i mrokiem.
Jako zwierzę mocy kruk jest świetnym nauczycielem. Nie jest jednak odpowiedni dla wszystkich, bowiem jest bardzo surowy i pamiętliwy. Ma niecodziennie pomysły i lubi wpędzać swoich uczniów w kłopotliwe sytuacje, które wymagają kreatywnego rozwiązania. Kocha rozwiązywać zagadki i często takowe podrzuca swoim „ludziom”. Wiecznie w ruchu, nienawidzi stagnacji, nie podejmie decyzji zanim nie rozważy wszystkich za i przeciw. Posiada dużą wiedzę na przeróżne tematy, cechuje go ogromna ciekawość świata, lubi bardzo wnikliwie przyglądać się danej sytuacji lub osobie i wyciągać wnioski. Tego samego wymaga od swoich ludzi. Ponadto aktywuje moce magiczne i pomaga wprowadzić magię w plan materii.
Mimo że są to bardzo gadatliwe zwierzęta, kiedy trzeba „trzymają język w dziobie”. Nieprawdą jest, że kochają samotność. Są po prostu wybredne. Lubią towarzystwo sobie podobnych, szkoda im tracić czas na bezsensowne znajomości. Uczą jak nie marnować czasu na zbędne rzeczy. W przyjaźni, podobne jak w miłości, są bardzo lojalne i oddane, przywiązują się do wybranych osób na bardzo długo, są niesamowicie wierne. Nie dla nich romanse i skoki w bok, choć zdradę przeżywają bardzo mocno i pamiętają. Potrafią nawet umrzeć z powodu takiego bólu, więc lepiej im go nie zadać.
Ktoś, kto ma kruka jako zwierzę mocy powinien również pamiętać o symbolice kruczych piór. Ich głęboka, ciemna czerń odzwierciedla zlewanie się dobra i zła. Dopóki światło nie pokona ciemności, a pióro nie zostanie wydobyte na światło dzienne, nie będzie lśnić. Dlatego też kruk pomoże zmienić życie oraz siebie samego. A przede wszystkim zachęci i pokaże, jak połączyć magię, wolę i intencję, by w świecie materialnym zamanifestowało się wszystko to, czego pragniesz.

Wild
Słonie
jako zwierzęce totemy symbolizują przede wszystkim siłę, niezłomność oraz dumę. Chociaż ich rozmiary są niewyobrażalne, posiadają spokojną postawę i miękkie, opiekuńcze uosobienie. Totemicznego słonia przypisuje się osobom, które przyjmują role przywódcze. Działają z determinacją, aby wypełniać swoje zobowiązania prywatne, jak i zawodowe. Słoń jako totem jest symbolem wytrwałości i troski, który koncentruje się na rodzinie i pokoleniach. Kiedy oddalamy się od rodziny i bliskich lub tracimy kontakt z ukochaną osobą, słoń odwiedza nas jako przewodnik. Pojawia się również w momencie zagubienia duchowego, próbując nam przypomnieć o trosce o swoją osobę. Słoń przynosi siłę, kiedy czujemy się słabo i prowadzi przez równiny do rozwiązania problemów. Przywołuje dawno zapomniane piękne chwile, wspomnienia oraz powody, dla których żyjemy. Dzięki temu przypomina nam o najważniejszych celach i daje pożywienie dla umysłu, duszy i ciała.
Słonie wyrażają swoje emocje porównywalnie do ludzi, nie wstydzą się okazywać radości, miłości, zazdrości czy wściekłości. Od słoni powinniśmy się uczyć przekazywania daru pielęgnowania. Ich troska o członków stada, wsparcie i pomoc, jaką niosą starszym osobnikom jest bezinteresowna. Pokazują nam, jak powinno szanować się starszych we wspólnocie i jak wychowywać młodszych. Podobnie, jak ten wielki ssak, powinniśmy pomóc przejść tym, którzy idą w dorosłość z miłością, cierpliwością, mądrością i współczuciem. Od słonia powinniśmy również brać lekcję delikatności i zaangażowania. Zwierzęta te potrafią komunikować się między sobą telepatycznie, tym samym pokazują nam, jak ważne jest słuchanie innych. Komunikacja w związku ma tak ogromne i konieczne znaczenie, aby utrzymać relacje z zaufanymi i kochającymi. Udowadniają, że poprzez wsparcie bliskich, nasza zdolność do rozwoju w świecie fizycznym jest wzmocniona.

Betty
Wydra
jest doskonałym symbolem pogody ducha. Swoim energetycznym archetypem obejmuje kobiecą mądrość uzdrawiania, wrażliwość i świadomość duchową. Zwierzę Mocy Wydry uczy, jak sięgać do czeluści nieświadomości, przy jednoczesnym zachowaniu pogody ducha i radości. Kiedy to totemiczne zwierzę zjawia się w naszym życiu, zwiastuje idealny czas, aby zacząć odkrywać swoją duchowość i torować drogę do oświecenia.
Wydra, niezwykły zwierzęcy rybak, rozumie nieodłączną falową naturę życia. Jej intuicja potrafi odczytywać siłę fal z odległości wielu mil. Jest zawsze gotowa na odrobinę przygód i szaleństwa, pozwalając tym samym, by kierowała nią ciekawość. Nie martwi się tym, co zostało za nią, ale zawsze patrzy w przyszłość. Jest wolną duszą, wolną od zazdrości i nienawiści.
Totemiczna energia wydry odzwierciedla tę zdolność do zabawy i odnawiania radości w życiu, aby zrównoważyć bardziej stresujące lub wymagające okresy. Uosabia ona zarówno energię wody, jak i ziemi, co umożliwia jej wgląd w podświadomość i emocje.
Osoby urodzone z totemem wydry są bardzo ciekawskie, podobnie jak ich odpowiednik totemu. Dociekliwość ta prowadzi bardzo często w niezwykłe rejony i doświadczenia oraz otwiera drzwi na wiele możliwości. Ludzie żyjący z totemem wydry u swego boku czerpią ogromną przyjemność z sukcesów i szczęścia innych. Nierzadko koncentrują się na potrzebach bliskich i wspieraniu ich w czasie kryzysów.

Monkey
Małpa to mądrość, lekkość życia, świetny humor, ciekawość, niefrasobliwość, impulsywność. Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy, naśladownictwo. Złośliwość, upartość, butność, ale też rodzinność – silne związanie z grupą. Małpa uczy nas, aby żyć tu i teraz, żyć chwilą – nie obarczać się przeszłością – ona już nie istnieje. Małpa inspiruje do korzystania z tej chwili, do „łapania szczęścia za nogi” i nie rozpamiętywania tego co było.
Kiedy pojawia się małpa w naszym życiu, ogłasza nowe zmiany. To ten czas i ta chwila, aby zmienić swoje życie. Wprowadzić radość, łatwość bycia i rozwiązanie sztywnych schematów. Małpa prosi Cię o przeniesienie się ze starego środowiska – wyjście na przeciw nowemu. Małpa daje ruchliwość i zwrotność. Informuje Cię, że życie to gra z niekończącymi się możliwościami. Małpa budzi w Tobie artystę – scenarzystę własnego życia tu i teraz. Dodaje energii i odwagi w realizacji nowych działań.

Mild
Dzik
z pozoru samotnik i hulaka, dba bardzo o swoich bliskich. Gdy warchlaki znajdą się w zagrożeniu, nie waha się atakować. Ponadto, uwielbia zabawy w błocie i nie odmówi sobie tej pokusy, więc często odczuwa lekkość i radość. Osoby korzystające z wsparcia energii dzika często potrafią się wyspać niezależnie od warunków, czy nie struć się wątpliwej jakości jedzeniem.
Dzik, jako zwierzę mocy, potrafi nauczyć dążenia do celu, mimo przeszkód. Zakorzeniona w niektórych kulturach symbolika dzika jako zwierzęcia przynoszącego śmierć też ma tu znaczenie. Śmierć to nic innego jak transformacja. Dzik uosabia mądrość i witalność – może dawać nawet wskazówki dotyczące naszego zdrowia. Daje wiedzę wyższą, a więc również świadomość, kiedy walka ma sens. Zwierzę to może również pomóc nam skonfrontować się z własnym strachem – daje nam możliwość przekucia naszych słabości w siłę. Daje nam moc wojownika, która zaczyna się w naszym wnętrzu, rozbudza naszą dzikość. Pokazuje nam, że odwaga, która jest nam potrzebna do osiągnięcia danego celu, jest już w nas. Dzik pozwala poznać to, co znajduje się pod powierzchnią, co czeka na wykopanie z ukrycia.

 

Bohaterowie Armii Potępionych #2

Bert
Ludzie o mocy skunksa przyciągają do siebie swoją charyzmą i mają ogromny potencjał seksualny. Mogą go wykorzystać w dwojaki sposób: dla dobra lub zła. Czasami są nonszalanccy i zarozumiali. Potrafią zatruć otoczenie swoim wybujałym ego. Skunks mówi nam też o szacunku. Skunks nie jest zwierzęciem o wielkiej sile, nie ma śmiertelnej trucizny, ale ma taką reputację, że nikt nie odważy się go podejść.

Steven
Łasica
wykorzystuje swoje zdolności obserwacji, umie wyłapać słabości przeciwnika i pozbawić go mocy.  To zwierzę jest jak lustro, w którym zobaczysz swoje prawdziwe odbicie, kim jesteś, dlaczego twoje życie wygląda tak, a nie inaczej. 

Daniel
Lis
to wrażliwe i przebiegłe stworzenie. Jest doskonałym towarzyszem, gdy stajemy w obliczu bardzo trudnej sytuacji. To duchowe zwierzę udziela wskazówek i pomaga omijać przeszkody. Mimo iż ludzie uważają lisy za nicponi, podążanie za ich niezwykłą mądrością nakieruje do rozwijania szybkiego myślenia oraz poprawi zdolności adaptacyjne. Jako posłaniec i zwierzę totemiczne, lis przynosi niecodzienne rozwiązania sytuacji, które wymagają od nas determinacji i wytrwałości. Czasami dążą do celu po trupach.

 

 

 

 Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial